30 czerwca 2015

Granita z bzu z truskawkami.

Zmrożona granita z dodatkiem owoców to chyba jeden z najlepszych sposobów na ochłodę w upalny, letni dzień. A kiedy "ochładzacz" jest dodatkowo bardzo aromatyczny i kusi nie tylko smakiem, ale i aromatem, ma się na niego jeszcze większą ochotę. Tak jest właśnie w przypadku granity, którą zrobiłam z dodatkiem soku z kwiatów czarnego bzu.

Zastosowanie tego soku w granicie chodziło mi po głowie jeszcze zanim zakwitł czarny bez, ale kiedy już się pojawił i powstał z niego mój "półprodukt", to brakowało mi odpowiednio dojrzałych i słodkich truskawek, które byłyby dla granity z bzu najlepszym towarzystwem, no i brakowało też odpowiedniej pogody.. Bo jak tu raczyć się orzeźwiającą granitą, gdy za oknem deszcz i szarość?

"Przyszły" jednak w końcu idealne truskawki z wiejskiego, sprawdzonego pola od cioci i przyszło upragnione słońce i ciepło, teraz już można wypróbować granitę! :) Zobaczcie jak wyszło, a wyszło naprawdę pysznie :)


Składniki:

Granita:
Syrop rozcieńczamy z wodą, wlewamy do pojemnika, szczelnie zamykamy, wstawiamy do zamrażalnika do zmrożenia.
Zmrożony płyn rozdrabniamy widelcem na drobne kryształki. Ponownie schładzamy.

Mus truskawkowy:
  • 300 g truskawek
Truskawki rozdrabniamy za pomocą blendera na gładką masę, schładzamy w zamrażalniku. Zimne truskawki wykładamy na dno pucharków/szklanek, na nie wykładamy granitę. Dekorujemy świeżymi truskawkami.

Smacznego! :)

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...